Wasze Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jaki styl zdjęcia Pan wykonuje?
Wykonuję zdjęcia w stylu reportażu z elementami portretu. Podczas zlecenia najczęściej jestem obecny od wspólnego błogosławieństwa w domu pani młodej aż do przyjęcia weselnego, pracę kończę około 00:40 w nocy. Ostatnio coraz częściej klienci decydują się na sesje narzeczeńskie realizowane na około 3 miesiące przed ślubem. Wszystkie zdjęcia wykonuję osobiście, nie zlecam nikomu wykonywania swoich reportaży fotograficznych.

Kto decyduje o miejscu sesji plenerowej?.
Zawsze ustalam to razem z parą młodą. Często zdarza się, że para młoda sama wybiera miejsce, a ja w nim realizuję sesję zdjęciową.

Jakie albumy Pan poleca?.
Zawsze albumy markowych firm, które są wykonane solidnie, co daje gwarancje, że wytrzymają długie lata.

Ile czasu potrzeba na sesje plenerową?.
Wszystko zależy od ilości ujęć i miejsc gdzie ma odbyć się sesja zdjęciowa. Jeżeli sesja jest w okolicy gdzie odbywać się będzie przyjęcie weselne wtenczas czas zdjęć wynosi około 1-1,5 godziny, lecz w przypadku dalszych odległości lub wielu różnych miejsc zdjęcia mogą trwać nawet do 3-4 godzin, wtenczas polecam wykonanie zdjęć w innym terminie niż Ślub. Należy pamiętać, że sesja realizowana w innym dniu niż dzień ślubu gwarantuje lepsze efekty końcowe pracy, czyli mniejszy pośpiech oraz więcej czasu na ujęcia.

Czy można u pana zamówić album w formie foto-książki?.
Tak oczywiście, mogą państwo zamiast albumu tradycyjnego otrzymać foto-książkę, podkreślam że to nie są książki wykonywane w technologii druku lecz naświetlania materiału foto, co gwarantuje najwyższą jakość. Wielkość albumu wynosi 30x30cm po rozłożeniu 30x60cm. Dla rodziców wykonuję wersję mniejsze 20x20cm. Projekt przed wykonaniem foto-książki zostaje przedstawiony klientowi w celu akceptacji lub ewentualnych zmian dopiero po zatwierdzeniu zostaje wykonany foto-album.

Jak wygląda sytuacja wyboru zdjęć do albumu i ile zdjęć dostaniemy w albumie?.
Najczęściej zdjęcia wybieram osobiście, gdyż album jest moją autorską prezentacją waszej historii. W albumie tradycyjnym najczęściej przekazujemy 65-90 zdjęć w formacie 15×21 które są wykonane na profesjonalnych papierach fotograficznych. W przypadku gdy klient zdecyduje się na foto-książkę prze jej wykonaniem projekt zostaje przekazany do akceptacji lub ewentualnych zmian.

Jaki zakres usług państwo polecają, czy macie pakiety?.
Zakres usług zawsze dopasujemy indywidualnie do klienta, nie tworzymy sztywnych pakietów, gdyż każdy ma inne wymagania i oczekiwania.

Kiedy dostaniemy gotowe zdjęcia, album?.
Zwykle całość przekazujemy do 60-90 dni licząc od Sesji Plenerowej. Zwykle okres oczekiwania jest krótszy i zależy od ilość przyjmowania zleceń na dany okres.

Kiedy płacimy za usługę?.
Płatność końcowa za usługę następuje przy odbiorze zdjęć, albumu. Istnieje możliwość rozliczenia się gotówkowego lub bezgotówkowego.

Czy można otrzymać Rachunek na usługę?.
Posiadam zarejestrowaną działalność, każdy klient otrzymuje paragon-fiskalny lub na życzenie Rachunek.

Kiedy najlepiej wykonać sesję plenerową?.
Najlepsze warunki oświetlenia występują w godzinach porannych oraz wieczorno-popołudniowych.

Ile kosztuje dojazd na ślub / plener?.
Koszt dojazdu to moje koszty paliwa jakie ponoszę, w przypadku dalszych odległości mile widziana możliwość zakwaterowania lub rezerwacji pokoju w hotelu. Pracuje na terenie całego kraju.

Czy wykonują Państwo obróbkę graficzną zdjęć?.
Każde zdjęcie jakie przekazujemy poddane jest większej lub mniejszej obróbce graficznej, wszystkie zdjęcia wykonuję w formacie RAW i dopiero przy obróbce zapisuję je do popularnego formatu JPG. Zdjęcia mogą być przeglądane na komputerze oraz wysłane do wykonania odbitek.

Czy wykonujecie zdjęcia grupowe na Weselu?.
Na przyjęciu weselnym wykonuje klasyczny reportaż fotograficzny, istnieje możliwość wykonania zdjęć grupowych, z znajomymi, rodziną itp. Podczas całej mojej pracy jestem do dyspozycji państwa i nie stawiam ograniczeń.

Czy dostaniemy zdjęcia w wersji cyfrowej?.
Tak. Zdjęcia są zapisane w popularnym formacie JPG, jest ich około 500.

W jaki sposób możemy dokonać formalności?.
Wszystkie formalności możemy dokonać zarówno na spotkaniu, oraz przez e-maila lub telefonicznie. Istnieje też możliwość wysłania umowy pocztą.

Kiedy najlepiej zarezerwować termin?.
Jeżeli termin jest wolny to zalecam jak najwcześniejszą rezerwację, bywa że klienci rezerwują już na 2 lata wcześniej swój dzień ślubu, wesela.

Co będzie gdy z przyczyn niezależnych od Pana ulegnie awarii aparat fotograficzny?.
Podczas wykonywania zdjęć / zleceń fotograficznych posiadam zawsze dwa niezależne zestawy fotograficzne oraz trzeci awaryjny.

dziękuję za zaufanie Łukasz Bednarczyk